Živim život bez nasilja

„Živim život bez nasilja“ naziv je kampanje koju su pokrenuli Ministarstvo unutarnjih poslova i Ujedinjeni narodi u RH. Povod za akciju bio je 25. studeni kad se obilježava Međunarodni dan sprječavanja nasilja nad ženama.

Nositelji projekta su MUP RH i UN u RH, a partneri u provođenju aktivnosti su: Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti (Obiteljski centri), Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi, Ministarstvo pravosuđa, Agencija za odgoj i obrazovanje te Udruge civilnog društva.

Cilj preventivnih aktivnosti je senzibiliziranje javnosti na problem nasilja te poticanje građana, a posebno žrtava na prijavljivanje obiteljskog nasilja.

Dana 17. studenog u Pučkom otvorenom učilištu M. C. Nehajeva svi učenici od V. do VIII. razreda prisustvovali su programu kojeg je organizirao MUP Gospić i PP Senj, u suradnji s osnovnom i srednjom školom. Upriličena je izložba likovnih i literarnih radova, a najbolji su i nagrađeni.

Nakon pozdravne riječi gostiju iz Gospića te zamjenika gradonačelnika grada Senja, učenici dramske skupine V.b razreda izveli su kratki skeč,

a nakon toga svi zajedno pogledali su dokumentarno-igrani film „Živim život bez nasilja . Film  predstavlja  poziv javnosti za odabir pozitivnih životnih vrijednosti što u konačnici pridonosi jačanju nediskriminacije, nenasilja i tolerancije. Ovaj  film posvećen je Miroslavu Tunjiću kojeg su 14. studenog 2010. pretukla dva mladića, a 17-godišnji Miroslav od posljedica je preminuo.

Nadamo se da će učenici iz ovog preventivnog programa izvući pozitivnu pouku kako bi u budućem životu bili ustrajni u borbi protiv svih vrsta i oblika nasilja i diskriminacije, te tako prenijeli jasnu poruku široj javnosti o nenasilju.

Nitko ne zaslužuje biti zlostavljan. Živi život bez nasilja!

Literarni radovi:

Priloženi dokumenti:
Nasilje_ne_pozna_vrijeme.docx (15.13 KB)
Stanje_nemoci.docx (13.16 KB)
STOP_nasilju.docx (12.91 KB)
Zivi_zivot_bez_nasilja.docx (14.46 KB)
Zivimo_zivot_bez_nasilja.docx (13.34 KB)

objavio: Darjan Bajrović   datum: 20. 11. 2015.