Dinamičan dan u našoj školi

12. veljače bio je vrlo dinamičan dan u našoj školi. Dragi gosti u našoj školi, izvanučionička nastava, proslava rođendana…

Prvo – u cilju upoznavanja važnijih kulturno-povijesnih spomenika te saznavanja kako su na području grada Senja živjeli  ljudi u prošlosti , na satu P i D u trećim razredima gostovala je ravnateljica Gradskog muzeja Senj, prof. Blaženka Ljubović.

Uglavnom smo mi njeni gosti u Muzeju, no sada je ona nama došla u posjet i ispričala nam niz priča tako da smo mnogo toga naučili o našem zavičaju u prošlosti. Uz to donijela nam je i poklone, tj. razne brošure kako bi mogli zaokružiti i zapamtiti sve ono što nam je ispričala.

Zatim – Četvrti B razred s učiteljicom Melitom otišao je u Gradsku knjižnicu Senj gdje ih je dočekala ravnateljica knjižnice, prof. Ana Prpić Rogić i ostali djelatnici. Svi su se pobrinuli da se ugodno osjećaju. Tema susreta bilo je Valentinovo, ljubav koja sve pokreće.

Tako su se čitali razni tekstovi, a djeci se nastojalo objasniti da je ljubav i sreća i davanje i pažnja i briga prema svim živim bićima. Obrađivali su se razni običaji  obilježavanja Valentinova, slikalo se , rješavale su se osmosmjerke, slagale puzzle, a završilo se kvizom, pjesmom i dijeljenjem slatkiša.

Zacrtani cilj bio je i ostvaren , a to je poručiti mladima da je „ljubav jedan od najvažnijih ljudskih osjećaja i velika inspiracija i pokretač u životu, radu i umjetničkom stvaralaštvu čovjeka“.

Treće – Proslavio se i jedan rođendan u razredu. Bilo je lijepih čestitki, poruka , a i prigodne pjesme iz grla  prvašića A razreda.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 7. 3. 2016.

« Ožujak 2024 »

Ukupno: 132088