Poziv roditeljima za iskazivanje interesa za Projekt “Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2018./2019.)“

Osnovna škola Silvija Strahimira Kranjčevića Senj priprema prijavu na Projekt “Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2018./2019.)“.

Svrha Projekta je osiguravanje kvalitetne i redovite prehrane najpotrebitije djece u cilju poboljšanja kvalitete života te smanjenja rizika od siromaštva i socijalne isključenosti. Projekt se financira iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD –a) u okviru Operativnog programa za/ili osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014./2020.

Molimo roditelje učenika koji ispunjavanju neki od kriterija za uključivanje u Projekt kojim će se u školskoj godini 2018./2019. osigurati besplatna školska prehrana da se obrate  školi, te da dostave dokumentaciju kojom se dokazuje da zadovoljavaju jedan od navedenih kriterija.

Kriteriji za određivanje ciljnih skupina su:

1. Djeca bez odgovarajuće roditeljske skrbi, djeca koja se nalaze na skrbi izvan vlastite obitelji (npr. u udomiteljskoj obitelji) i djeca s poremećajem u ponašanju

(dokazuje se rješenjem o priznavanju prava u sustavu socijalne skrbi).

2. Djeca iz jednoroditeljskih obitelji

(dokazuje se predočenjem smrtnog lista ili odluke o roditeljskoj skrbi).

3. Djeca korisnika zajamčene minimalne naknade ili druge naknade sukladno Zakonu o socijalnoj skrbi (doplatak za pomoć i njegu, osobna invalidnina i sl.)

(dokazuje se rješenjem Centra za socijalnu skrb o ostvarenom pravu).

4. Djeca iz obitelji koje su korisnici prava na doplatak za djecu

(dokazuje se rješenjem o priznavanju prava na doplatak za djecu i potvrdom o primitku doplatka za djecu).

5. Djeca romske i/ili ostalih nacionalnih manjina

(dokazuje se rodnim listom).

6. Djeca s teškoćama u razvoju/težim zdravstvenim teškoćama

(dokazuje se rješenjem o priznavanju prava u sustavu socijalne skrbi ili mišljenjem relevantnog tijela, nalazom vještačenja te drugom dokumentacijom koja dokazuje ovaj kriterij).

7. Obitelj u kojoj je jedan ili oba roditelja (članovi obitelji) teže bolesna/osobe s invaliditetom

(dokazuje se zdravstvenom dokumentacijom).

NAPOMENA: Kako bi učenik bio prihvatljiv za sudjelovanje u projektu, školi je potrebno dostaviti dokaz o ispunjavanju kriterija, a za Projekt će se moći prijaviti samo oni učenici koji nisu ostvarili pravo na besplatan obrok po drugoj osnovi, te koji ispunjavaju neki od gore navedenih kriterija i posjeduju dokaz o tome.

Rok za dostavu potrebne dokumentacije za sudjelovanje u projektu je 14. rujna 2018. godine.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 7. 9. 2018.