Sabor mladih glagoljaša

Od 18. do 20. rujna tri sedmašice-glagoljašice boravile su u Sv. Filipu i Jakovu, i Biogradu, na 6.SABORU MALIH GLAGOLJAŠA – SLOVO ROGOVSKO „AJMO DICO GLAGOLATI.“

Bile su to: Inga, Iva i Tera. Pratile su ih pedagoginja Karmen Boras i učiteljica Andreja Kartelo-Nekić.

U tri dana prisustvovale su različitim aktivnostima i na taj način još puno toga naučile:

– ZAVIČAJNI MUZEJ BIOGRAD NA MORU:  OTVARANJE IZLOŽBE

1.  graf. urednica i dizajnerica JULIJA VOJKOVIĆ, DRUŠTVO PRIJATELJA GLAGOLJICE: „     ZLATNE NITI PRADIDOVA‘‘

2. PREDSTAVLJANJE TREĆEG BROJA SLOVA ROGOVSKOG

- OD GLAGOLJAŠKOG KORA DO KALETE, VEČER POSVEĆENA ŠJOR LJUBI STIPIŠIĆU DELMATI

KLAPE I ZLATKO KOŠTA

ROGOVO: SVETA MISA KOJU PREDVODI  dr. fra IZAK ŠPRALJA

Glagoljaške napjeve pjevali su PUČKI PIVAČI ŽUPE SV. TOME APOSTOLA, TKON I DJEČJI  ZBOR OŠ SV FILIP I JAKOV

POGON KULTURE – PREDAVANJA – TEMA – FRANJEVCI TREĆOREDCI GLAGOLJAŠI

RADIONICE – Udruga glagoljaša Zadar, Društvo prijatelja glagoljice, Glagoljaško središte "Frankopan" OŠ Frana Krste Frankopana iz Zagreba i  OŠ Zadarski otoci:

1. Glagoljica pletena papirom

2. More i glagoljična slova

3. Glagoljične igračke (zabavna glagoljična slikovnica azbukvidnjak, glagoljični labirint s kuglicom, slagalica Glagoljični šareni krug na magnetoj foliji

4. Izrada nakita od dagnji

5. Eko-narukvice (nakit)

6. Glagoljica u srcu (magnet za hladnjak)

objavio: Darjan Bajrović   datum: 25. 9. 2015.

Sabor mladih glagoljaša

– ZAVIČAJNI MUZEJ BIOGRAD NA MORU:  OTVARANJE IZLOŽBE

2. PREDSTAVLJANJE TREĆEG BROJA SLOVA ROGOVSKOG

- OD GLAGOLJAŠKOG KORA DO KALETE, VEČER POSVEĆENA ŠJOR LJUBI STIPIŠIĆU DELMATI

KLAPE I ZLATKO KOŠTA

ROGOVO: SVETA MISA KOJU PREDVODI  dr. fra IZAK ŠPRALJA

POGON KULTURE – PREDAVANJA – TEMA – FRANJEVCI TREĆOREDCI GLAGOLJAŠI

1. Glagoljica pletena papirom

2. More i glagoljična slova

4. Izrada nakita od dagnji

5. Eko-narukvice (nakit)

6. Glagoljica u srcu (magnet za hladnjak)

objavio: Darjan Bajrović   datum: 25. 9. 2015.

« Ožujak 2024 »

Ukupno: 132093