Božić u našoj školi

ŠŠK „Uskok“ Senj započeo je s obilježavanjem Božića organiziravši Božićni turnir koji se odigravao u ponedjeljak i utorak (14. i 15. 12.) u sportskoj dvorani  između učenika od V. do VIII. razreda.

Započelo se graničarom  sedmašica i osmašica, a nastavilo se u utorak nogometom i rukometom između učenika petih i šestih razreda.

Borile su se ekipe Mrazića i Snjegovića, Patuljaka i Zvončića te Pahuljica i Grudica. Bilo je veselo i uzbudljivo.

Učenici  Osnovne glazbene škole Vjenceslava Novaka pod vodstvom svojih učitelja priredili su koncert koji je također bio posvećen nadolazećim blagdanima.  Zvukovi gitare i klavira te vedri dječji glasovi odzvanjali su glazbenom školom .

U četvrtak je u Pučkom otvorenom učilištu M. C. Nehajeva upriličena školska božićna priredba. Slobodnog mjesta gotovo da i nije bilo. Sudjelovalo je mnogo učenika, od onih najmlađih  do onih najstarijih. Glumci, pjevači, recitatori i naravno njihovi učitelji , mnogo su vježbali da bi nam priredili nezaboravne trenutke koji su nas polako uveli u božićno vrijeme .

Najviše se iščekivao Božićni sajam u čijoj pripremi su sudjelovali učenici, učitelji i roditelji. Bilo je niz radionica u kojima su nastajali predivni uradci koji su se pripremali za prodajnu izložbu.  Sve se odvijalo pod okriljem nedavno oformljene školske zadruge Sinjal . Najveća vrijednost tog sajma je što se tih dana svi zajedno druže i pri tom svi osjećaju veliki ponos i sreću.

Da bi sve uspjelo što smo isplanirali trebalo je uložiti mnogo truda . Svi su bili u akciji:

Učenici -  učitelji – roditelji:

Duh dobrote pohodio je školu i ušao u svaki razred. Učenici su pisali poruke svojim prijateljima, ali i roditeljima ,učiteljima, poznanicima. Priređivali su zajedničke razredne veselice koje su sami organizirali

Igra „Tajni prijatelj“ provodila se u nekim razredima. Učenici su bili anđeli čuvari osoba čije su ime izvukli .

Ovom akcijom želi se navesti učenike na razmišljanje o drugim osobama oko sebe, o tome što te osobe vole, što ne vole, što će ih razveseliti, a što rastužiti. Čineći to tajno učenici se uče brinuti o drugima bez traženja naknade. Ako učenici izvuku osobu koju inače ne vole, uče se tolerantnosti i razumijevanju.

Akciju Tajnog prijatelja provela je i nekolicina učitelja. Bilo je veselo i uzbudljivo, a završilo je prekrasnim druženjem, izmjenom poklona i izletom u Zagreb i Čazmu – imanje Salaj. Što više poželjeti nego da se ponovi i sljedeće godine.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 18. 1. 2016.

Božić u našoj školi

Učenici -  učitelji – roditelji:

objavio: Darjan Bajrović   datum: 18. 1. 2016.