Čitalački klub

Aktiv učitelja hrvatskog jezika planirao je početkom školske godine projekt učeničkog čitateljskog kluba. Ulogu moderatora prihvatila je prof. Ana Lukin.

U klub se učlanilo 8 učenika 7. i 8. razreda:

Mia Filipović, Dora Ivanić i Iva Rončević – 7.a,

Tesa Katalinić i Karlo Vukelić – 7.b,

Ivan Vučić i Marko Tomljanović – 8.a

te Anja Bačić iz PŠ Sv. Juraj – 8. razred.

Prvi sastanak kluba održan je 17.11. 2015. godine, a prva pročitana knjiga o kojoj  se razgovaralo  bila je Kradljivica knjiga Martina Zusaka. Iako je ovo obimna knjiga, od 560 stranica, svi su je učenici pročitali s velikim interesom te, vođeni vješto osmišljenim podsjetnicima prof. Lukin, iznosili svoje dojmove.

Do drugog sastanka, 22.12.2015.  članovi su pročitali knjigu Djevojčica iz Afganistana, am. književnice Deborah Ellis. I ova je knjiga, koja je i u popisu lektire za 7. razred, izazvala veliko zanimanje svih učenika.

Na drugom sastanku, na prijedlog učenika Marka Tomljanovića klub je dobio i svoje ime: BERAČI KNJIGA,  a učenik Karlo Vukelić predložio je da sam izradi logo kluba.

Zbog zimskih praznika, nastala je kraća stanka pa je sljedeći, treći sastanak održan 23.2.2016. godine, a predmet rasprave bila je knjiga Demon školske knjižnice, domaće spisateljice Moree Baničević. Karlo je dočekao ostale članove pod maskom demona, a prof. Lukin pripremila je, u duhu pročitane knjige, zagonetke, a da bi ih riješili, učenici su krenuli u potragu za knjigama u školskoj knjižnici. O knjizi se ponovno razvio dinamičan i živahan razgovor.

Još jedan zabavan, zanimljiv, vedar i poticajan sastanak koji nas ispunjava zadovoljstvom i potiče na daljnju berbu knjiga.

Karlo je predstavio dvije prekrasne varijante loga pa je smo odlučili zadržati obje.

Vrlo vješto, maštovito i s puno entuzijazma profesorice Lukin organizirani i moderirani susreti, živahan razgovor i aktivno sudjelovanje svih članova, zadovoljstvo pročitanim i radost druženja i razmjene iskustva i dojmova čitanja čini ovaj projekt zaista vrijednim truda.

Novi naslov je odabran  - Čudnovata istina Zlatka Krilića, čitanje se nastavlja, jedva čekamo sljedeći sastanak.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 7. 3. 2016.

Čitalački klub

U klub se učlanilo 8 učenika 7. i 8. razreda:

Mia Filipović, Dora Ivanić i Iva Rončević – 7.a,

Tesa Katalinić i Karlo Vukelić – 7.b,

Ivan Vučić i Marko Tomljanović – 8.a

te Anja Bačić iz PŠ Sv. Juraj – 8. razred.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 7. 3. 2016.

« Ožujak 2024 »

Ukupno: 132079