Obavijest - nabava udžbenika

Poštovani roditelji,

kako smo ovih dana zaprimili mnoštvo upita vezano uz nabavu udžbenika  za sljedeću školsku 2019./20.godinu objavljujemo osnovne informacije o istome :

1. Obvezni udžbenici  su besplatni za sve učenike od 1. do 8. razreda.

2. Obvezne Udžbenike naručuje Škola, a sredstva osigurava  Ministarstvo znanosti i obrazovanja   (Državni proračun). Učenici će ih zadužiti u školi na početku školske 2019./2020.godine .

3. Sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN br. 116/2018), osim udžbenika, u školi mogu biti u uporabi i    drugi obrazovni materijali (tiskani, digitalni ili fizički) koji pomažu u ostvarivanju pojedinih odgojno-obrazovnih ishoda utvrđenih predmetnim kurikulumom.

To su radne bilježnice, atlasi, likovne mape i kutije za tehničku kulturu. Zakonom je predviđeno da iste nabavljaju roditelji.

Važno !

4. Grad Senj upravo je u tijeku osiguravanja sredstava  u Proračunu Grada za druge obrazovne materijale za sve učenike.  Ukoliko Gradsko vijeće grada Senja do kraja srpnja donese takvu odluku, onda će i drugi obrazovni materijali biti besplatni za sve učenike.

Do tada molimo vas za malo strpljenja.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 15. 7. 2019.

Obavijest - nabava udžbenika

Poštovani roditelji,

1. Obvezni udžbenici  su besplatni za sve učenike od 1. do 8. razreda.

Važno !

Do tada molimo vas za malo strpljenja.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 15. 7. 2019.