U utorak, 2. veljače 2021. godine u holu naše škole održala se Početna konferencija projekta „ Energetska obnova Osnovne škole Silvija Strahimira Kranjčevića Senj na adresi Silvija Strahimira Kranjčevića 1, 53 270 Senj“

Na početnoj konferenciji nazočili su župan Ličko senjske županije dr. Darko Milinović sa suradnicima, predstavnici grada Senja, predstavnici Razvojne agencije LIRA iz Gospića, te predstavnici Školskog odbora, Učiteljskog vijeća, Vijeća roditelja i učenika naše škole.

O samom projektu govorila je ravnateljica škole Rosanda Bilović. Ukupna vrijednost projekta iznosi do 5.746.011,46 kn Bespovratna sredstva koja je Škola dobila od EU, prijavom na JAVNI POZIV Ministarstva graditeljstva  iznose 2.584.849,13 kn. Preostala sredstva potrebna za dovršetak ovog projekta, prema riječima ravnateljica Bilović, ovog trenutka osigurava  Ličko senjska županija kao osnivač Škole.

Za taj dio sufinanciranja, Škola se uz pomoć  LIRE Regionalnog koordinatora razvoja Ličko senjske županije sredinom prosinca  prijavila na Javni poziv za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini koji je raspisalo Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije.

Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava potpisan je 16. listopada 2018. godine, a stručnu pomoć u administrativnom dijelu pripreme, kao i u provedbi projekta pruža Razvojna agencija  Ličko senjske županije.

Samim radovima na energetskoj obnovi povećati će se toplinska zaštita vanjskoga zida, toplinska zaštita krova prema grijanom prostoru, toplinska zaštita stropa prema negrijanom prostoru, zamjena stolarije i postojeće rasvjete  energetski učinkovitijom.

Završetkom navedenih radova zgrada škole će iz energetskog razreda C prijeći u energetski razred A+ te će se ostvariti i značajna ušteda toplinske energije u iznosu od 77,69%.

Dovršetkom projekta energetske obnove troškovi grijanja i hlađenja za školu smanjili bi se za 50% prema projektantskim proračunima

Ugovor o izvođenju radova je s izvođačem radova Jukic- DAM d.o.o. iz Otoka, a za nadzor radova i zaštitu na radu zadužena je tvrtka Helion d.o.o. iz Osijeka.

Završetak radova se očekuje do kraja rujna 2021. godine, a završetak cijelog projekta do kraja  2021. godine.

objavio: Rosanda Bilović   datum: 9. 2. 2021.

objavio: Rosanda Bilović   datum: 9. 2. 2021.